Ubekendt maler, 19. årh.
Parti fra en ruin, i baggrunden bjerge. Usigneret. Olie på lærred. 37×49.
Mindre perforering i venstre side. Mindre trykmærke fra blændramme. Minimale krakeleringer. Mindre retoucheringer. Enkelte områder med forrensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024