1926/​1592

Oluf Jensen (f. København 1871, d. Frederiksberg 1934)

Bordskål af porcelæn dekoreret med fisk og tangplanter i krakeléglasur. Sign. monogram, 1927. Kgl. P. Juliane Marie mærke. Unik. H. 20. Diam. 36.

Flere afslag på sider og ved kant. Hårrevne.

Varia, 27. juni 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag