1643/​1681

Sleswig Holstensk kurv af sølv, stemplet “HWC” samt 13 og W i cirkel. 19. årh. Vægt ca. 260 gr. H. inkl. hank 18.

Filiganarbejde på hank med flere defekter. Kurv med stød og brud.

Varia, 27. oktober 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.200 DKK

1.200 DKK