1643/1681
Sleswig Holstensk kurv af sølv, stemplet “HWC” samt 13 og W i cirkel. 19. årh. Vægt ca. 260 gr. H. inkl. hank 18.
Filiganarbejde på hank med flere defekter. Kurv med stød og brud.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag