12043/95
Rasmus Christiansen (f. Bjertrup v. Skanderborg 1863, d. København 1940)
Fjordparti med græssende køer. Sign. R. x Chr. Olie på lærred. 45×63. Rammemål 59×77,5.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag