Karl Bovin (f. Frederikshavn 1907, d. Fårevejle 1985)
Fem kompositioner. Alle sign. Karl Bovin. Akvarel på papir. Bladstørrelse 40×50 og 15×25 og lysmål 22×17, 20×26 og 50×64. (5)
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Misfarvninger. Tegnestiftshuller i papiret. Mindre fugtpletter.
Moderne kunst og design, 21. maj 2024
18 bud