1708/119
Spejl i ramme af guldbronzeret træ, støbt med blomster og bladværk, facetslebet spejlfelt. 20. årh. H. 84. B. 88.
Brugsslitage. Spejlfelt med enkelte pletter. Ornamenter med afslag og enkelte mangler.
Ældre malerier og møbler, 20. februar 2017
Vurdering
Hammerslag