Foto endnu ikke klar
895/64
Hermann Carmiencke (f. Hamborg 1810, d. Brooklyn 1867)
Udsigt mod Peterskirken fra Villa Medici på Monte Pincio i Rom. Sign. H. Carmiencke 1862. Olie på lærred. 28×26.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag