1324/8626
Set af træbestik, bestående af kniv, gaffel og ske, håndskåret i en Sibirisk fangelejr 1914–1916 under 1. Verdenskrig. L. fra 27 til 28,5. (3).
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Russisk tema-auktion, 10. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud