1451/​950

Cohr, Grann & Laglye m.fl.

Svungen lysestage af sterlingsølv til tre lys, cigaretetui, kande og saucekande af sølv, kande og saucekande begge med svungen hank af træ. Cohr, Grann & Laglye m.fl. Vægt ca. 860 gr. Lysestage H. 15. (4)

Cigaretetui graveret indvendig. Saucekande med krakeleringer på hank. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 16. december 2014

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK