2419/212
Kaffekande H. 24 cm, tekande samt chokoladekande af sølv, skævknækket rokokoform. Graverede med initialer RVH på korpus. A. Steffensen m.fl. 20. årh.s første årtier. Vægt 1704 g. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Alle med gravering på
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud