12203/155
Ubekendt maler, 20. årh.
Kystparti, Skagen. Sign. og dateret 1921. Olie på lærred. Rammemål 36×49. Indrammet.
Mindre afskalninger. Talrige krakeleringer.
Kunst, antikviteter & design, 20. januar 2022
Vurdering
Hammerslag