Fritz Stæhr-Olsen (f. København 1858, d. Nykøbing Falster 1922)
Parti fra Børsgade i København. Sign. Fritz Stæhr-Olsen. Vandfarve på papir. Lysmål 45×31.
Monteret i passepartout. Enkelte minimale fugtpletter og misfarvninger. Undersøgt i ramme. Gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021