2024/​64

Ubekendt maler, 19. årh.

Flodlandskab med personer ved bredden. Sign. Jean Vernet. Olie på lærred. 73×48.

Talrige krakeleringer og mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Lærred bør strammes op.

Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag