2024/64
Ubekendt maler, 19. årh.
Flodlandskab med personer ved bredden. Sign. Jean Vernet. Olie på lærred. 73×48.
Talrige krakeleringer og mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag