2104/​234

Fransk kamingarniture af forgyldt bronze, bestående af et par femarmede kandelabre og kaminur med skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. Kaminur H. 42. B. 35. D. 15. Kandelabre H. 51. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger. 10 lysmanchetter af glas medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

6.000–8.000 kr.

Hammerslag

6.000 kr.

13 bud

934188 6.000 kr.
910867 5.500 kr.
840760 (Autobud) 5.000 kr.
910867 5.000 kr.
840760 4.800 kr.
1058157 4.600 kr.
934188 4.400 kr.
910867 (Autobud) 4.200 kr.
891972 4.000 kr.
910867 (Autobud) 3.600 kr.
864477 3.400 kr.
910867 3.200 kr.
945187 3.000 kr.