2104/234
Fransk kamingarniture af forgyldt bronze, bestående af et par femarmede kandelabre og kaminur med skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. Kaminur H. 42. B. 35. D. 15. Kandelabre H. 51. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger. 10 lysmanchetter af glas medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud