2040/755
Matthias Koeppel (f. Hamburg 1937)
Komposition. Sign. M. Koeppel '59. Olie på plade. 50×70.
Ene øverste hjørne med mindre hul, Nogle mindre afskalninger her især ved hjørner og langs kanter.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag