2008/541
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Java Vrillée”, 1977. Sign. 41/95. Litografi i farver. Lysmål 54×74.
Litteratur: Vallier nr. 84.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud