2124/18
Standerlampe af forgyldt og patineret bronze, rigt støbt med putti, blomster og bladværk. Stemplet H. Picard for Henri Picard, Paris. 19. årh.s slutning. H. inkl. fatning 159.
Fremstår med alders- og brugsslitage. En lysarm repareret. Lysmanchetter gennemborede.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
20 bud