2426/111
Kinesisk lakskrin med legetøj af elfenben, rigt udskåret med blomster og figurer. Canton. Sen 19. årh. Skrin 46×32×11 cm.
CITES medfølger
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle dele kan mangle. Ingen nøgle.
Vurdering
Hammerslag
818238 | ||
901579 | ||
818238 | ||
901579 |