Holger Lübbers (f. København 1850, d. sst. 1931)
Stille dag på stranden med østerssamlere. Sign. H. Lübbers. Olie på lærred. 71,5×92.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer. Lærredet er dubleret.