2445/​943

Dansk møbeldesign

Et par lænestole med ben af bøg. Betrukket med gråbrun lammeskind. Udført ca. 1950'erne, Danmark. (2)

God restaureret stand. Ben med alders- og brugspatina, herunder ridser og mærker. Ompolstret med lammeskind.

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

28.000 DKK

23 bud

913836 28.000 DKK
1152337 27.000 DKK
913836 26.000 DKK
1152337 25.000 DKK
913836 24.000 DKK
968674 23.000 DKK
1152337 (Autobud) 22.000 DKK
1110566 22.000 DKK
1152337 21.000 DKK
968674 20.000 DKK
1011778 19.500 DKK
913836 19.000 DKK
968674 18.500 DKK
848589 18.000 DKK
968674 17.500 DKK
1152337 (Autobud) 17.000 DKK
968674 17.000 DKK
1152337 (Autobud) 16.500 DKK
968674 16.000 DKK
1152337 15.500 DKK
968674 15.000 DKK
913836 14.500 DKK
968674 14.000 DKK