1947/67
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Slaget i Køge Bugt 1677. Sign. Chr. Blache. Olie på lærred. 77×61.
Proveniens: Sjællandsk herregård
Få mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag