2143/744
Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)
Cirkulært fad af metal, dekoreret med motiv i sort og rød emalje. Diam. 30.
Brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag