2143/​744

Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)

Cirkulært fad af metal, dekoreret med motiv i sort og rød emalje. Diam. 30.

Brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 26. oktober 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

1.800 DKK
(Autobud) 1.750 DKK
1.700 DKK
(Autobud) 1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK