1850/8604
Kong Christian Xs 25 års regeringsjubilæum / Københavns universitet, 1937, Salomon, Ag, 55 mm, 73,00 g, ER 11 - sjælden.
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Kvalitet
M
Minimal aldersslitage.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
Vurdering
Hammerslag
24 bud