2148/​985

Dansk Møbeldesign

Bord af eg med højdejustérbar ben. Opklappelig top og “sko” af teak. H. 56,5/72. L. 119. B. 58/116.

Fremstår med brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nogle mindre hak. Metal med rust. Falmet nogle steder. Samling løs, mangler skruer.

Moderne kunst og design, 30. november 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK