2148/985
Dansk Møbeldesign
Bord af eg med højdejustérbar ben. Opklappelig top og “sko” af teak. H. 56,5/72. L. 119. B. 58/116.
Fremstår med brugsslitage, herunder ridser og mærker. Nogle mindre hak. Metal med rust. Falmet nogle steder. Samling løs, mangler skruer.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag