2142/1156
Perlehalskæde af talrige ferskvandskulturperler samt lås af forgyldt sterlingsølv. Perlediam. 12–13 mm. L. ca. 44 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 20. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag