2124/110
Reol af gråmalet træ, front med seks hylder, front prydet med profileringer og tandsnit. Louis XVI form. 20. årh. H. 115. W. 174. D. 33.
Ni stk. hyldeknægte mangler. Senere bemaling. Større afskalinger. Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag