2027/746
Knud Joos-Jensen (f. 1928, d. 2008, Designer)
Standerlampe med stel af sortlakeret metal og sko af messing, justérbar skærm. Model G 123. Udført hos Lyfa. 1950'erne. H. 128.
Litteratur: Lyfa - “Belysningshåndbogen”, august 1956 s. 5–14.
Stand
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
25 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||