2414/125
Fransk bordur af forgyldt bronze, top med lågvase, skive af hvid emalje med romertal, værk stemplet 'H&F Paris'. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 32. B. 25. D. 13.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag