2414/​125

Fransk bordur af forgyldt bronze, top med lågvase, skive af hvid emalje med romertal, værk stemplet 'H&F Paris'. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 32. B. 25. D. 13.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.200 DKK
1.150 DKK
1.000 DKK