Folmer Bonnén (f. Randers 1885, d. København 1960)
Russisk ballet. Sign. på bagsiden Folmer Bonnén. Olie på plade. 125×95.
Mange store og mindre krakeleringer. Flere afskalninger, skrøbelig maling. Revner i plade hidrørende fra patina. Sidder ikke ordentlig fast i rammen. Behov for restaurering.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
32 bud