836/46
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Sjællandsk landskab med sø omgivet af træer og græssende køer. Sign. P. Mønsted 1906. Olie på lærred. 125×205.
Malerier, skulpturer og bøger, 27. november 2012
Vurdering
Hammerslag