2420/154
Et par danske barokstager af messingmalm, balusterformede stammer på firsidede fodstykker, hævede på fire lave fødder. 18. årh. H. 22 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Farveforske stammer/fodstykker. Reparation på hjørne af fodstykke samt udskiftning af en fod.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. maj 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud