12147/​181

Et par art deco lysestager af bronze, støbt med horisontale riller. Stemplet Bronce X. 1930–1940'erne. H. 5,5. (2)

Sælger oplyser

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK
480 DKK
460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK