2434/​800

Alvar Aalto (f. Kuortane 1898, d. Helsinki 1976)

“Savoy”. Vase af hvidt glas med overfang af klart glas. Sign. Alvar Aalto, 5/1986. Udført og mærket hos Iittala, Finland. H. 30. B. 30,5. L. 26,5.

Almindelig brugsslitage. Indvendigt med revner.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?