2441/9025
Et par store franske lampetter af forgyldt og patineret bronze hver med fire lysarme og kvindelige figurer i egyptisk stil. Empireform. 19. årh. H. 57. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
829887 |