2440/​321

Grønlandsk kunstner, 20. årh.

Figurgruppe af fedtsten i form af en fanger med en sæl. Usigneret. H. 35.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?