2120/313
Terrin af fajance, dekoreret i farver, modelleret med frugter, blomster og snoede grene. 20. årh. Efter Rörstrand. Ej stemplet. H. 33 cm.
Afslag på fodrand. Et blad repareret.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag