Foto endnu ikke klar
891/​237

Fritstående Gustaviansk konsol af forgyldt træ med plade af Ölandsten, bred sarg udskåret med bladværk, runde profilerede ben hvor imellem X-formet sprosse med udskåret blomater kurv. Sverige, 18. årh.s slutning. H. 77. B. 125. D. 64.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag

55.000 DKK