1635/1675
Et par barok stager af messing-malm, balusterformet stamme på firsidet fodstykke. 18. årh samt to par stager af messing, balusterfromet stamme på rundt fodstykke. 19./20. årh. (6)
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag