Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Københavnsk gadeparti fra Fiolstræde. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 20×25.
Proveniens: Stempel på bagsiden fra kunstnerens dødsboauktion, nr. 36.
Behov for let overfladerensning. Mindre revner i træet.
Ældre malerier og møbler, 24. september 2018