1839/​3

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

Københavnsk gadeparti fra Fiolstræde. Sign. Paul Fischer. Olie på træ. 20×25.

Proveniens: Stempel på bagsiden fra kunstnerens dødsboauktion, nr. 36.

Behov for let overfladerensning. Mindre revner i træet.

Ældre malerier og møbler, 24. september 2018

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

25.000 DKK

25.000 DKK