12039/82
Carlo Hornung Jensen (f. København 1882, d. sst. 1960)
“Neden for Bakken i Dyrehaven” Sign. Hornung-Jensen. Olie på plade. Lysmål 29×39. Rammemål 42×54.
Kunst, antikviteter & design, 24. september 2020
Vurdering
Hammerslag