1951/​9008

Fransk Directoire kaminur af forgyldt bronze, hurhus med siddende engel, skive af hvid emalje. Sign. Gillot a Langres. Ca. 1800. H. 43. B. 43. D. 11.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle mangeler. Buen er knækket og bugestrengen er ny.

Selected (udskudt), 23. december 2019

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10.000 DKK