1951/9008
Fransk Directoire kaminur af forgyldt bronze, hurhus med siddende engel, skive af hvid emalje. Sign. Gillot a Langres. Ca. 1800. H. 43. B. 43. D. 11.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle mangeler. Buen er knækket og bugestrengen er ny.
Selected (udskudt), 23. december 2019
Vurdering
Hammerslag