2448/​875

Martin Kaalund-Jørgensen (f. Lime, Nørup Sogn 1889, d. København 1952)

Kystlandskab med bakker. Sign. Martin K-J 31. Olie på lærred. 43×58

Krakeleringer.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

18 bud

1152444 1.800 DKK
1098866 1.750 DKK
1152444 1.700 DKK
1098866 1.650 DKK
1152444 1.600 DKK
1098866 1.550 DKK
1152444 (Autobud) 1.500 DKK
1098866 1.450 DKK
1152444 (Autobud) 1.400 DKK
1098866 1.350 DKK
1152444 1.300 DKK
1098866 1.250 DKK
1152444 (Autobud) 1.200 DKK
1098866 1.200 DKK
1152444 (Autobud) 1.150 DKK
1098866 1.100 DKK
1152444 1.050 DKK
1098866 1.000 DKK