2138/136
Frederik Storch (f. Kerteminde 1805, d. København 1883)
Skovparti med grønne blade og lysninger. Usigneret. Olie på plade. 27×17,5.
Krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag