1537/​1627

Meissen rokokoform tabatiere af porcelæn, dekoreret i farver med blomster samt kronhjort på låg. Montering af forgyldt sølv. L. 7 cm. Samt teacaddy dekoreret i farver og guld med blomster i cartouche på blå grund. 20. årh. H. 8,5 cm. (2)

Aldersrelaterede spor.

Varia, 10. september 2015

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK