1537/1627
Meissen rokokoform tabatiere af porcelæn, dekoreret i farver med blomster samt kronhjort på låg. Montering af forgyldt sølv. L. 7 cm. Samt teacaddy dekoreret i farver og guld med blomster i cartouche på blå grund. 20. årh. H. 8,5 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Varia, 10. september 2015
Vurdering
Hammerslag