2439/1814
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Skænk af Riopalisander. Front med to låger bag hvilke hylder samt fem skuffer med greb af messing. Udført hos snedkermester A. J. Iversen. H. 86. L. 196. B. 54.
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. MIndre pletter på top. Døre låst. Nøgle mangler.
Fra
i
Vurdering