2022/10
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
“September storm ved Skagen Sønderstrand”. Sign. Holger Drachmann, Skagen, 17. septmb 1906. Olie på lærred. 26,5×40.
Mindre krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud