12014/​185

Mont Blanc

Salvatore Ferragamo

En samling bestående af tre bælter af sort glat læder med sølvfarvede spænder. (3)

Mont Blanc bælte: L. inkl. spænde 138 cm og fem huller. Mont Blanc bælte: L. inkl. spænde 140 cm og fem huller. Salvatore Ferragamo bælte: L. inkl. spænde 127 cm og seks huller.

To dustbags og pose medfølger.

Bælterne fra Salvatore Ferragamo og Mont Blanc fremstår som nye uden tegn på slid, hvorimod det sidste Mont Blanc bælte fremstår med tydelige tegn på alders- og brugsslitage, da læderet er krakeleret flere steder på indersiden af bæltet. Alle mål er cirkamål.

Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

11 bud

(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.000 DKK
950 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK