En samling bestående af tre bælter af sort glat læder med sølvfarvede spænder. (3)
Mont Blanc bælte: L. inkl. spænde 138 cm og fem huller. Mont Blanc bælte: L. inkl. spænde 140 cm og fem huller. Salvatore Ferragamo bælte: L. inkl. spænde 127 cm og seks huller.
To dustbags og pose medfølger.
Bælterne fra Salvatore Ferragamo og Mont Blanc fremstår som nye uden tegn på slid, hvorimod det sidste Mont Blanc bælte fremstår med tydelige tegn på alders- og brugsslitage, da læderet er krakeleret flere steder på indersiden af bæltet. Alle mål er cirkamål.
Kunst, antikviteter & design, 2. april 2020
11 bud