11946/5
Robert Jacobsen (f. København 1912, d. Egtved 1993)
Kompositioner. Sign. hhv. RJ og Rob. Jacobsen, 12/50. Radering og litografi. Bladstørrelse 57×38 og 54×68. (2)
Håndteringsmærker. Litografi med folder.
Kunst, antikviteter & design, 14. november 2019
Vurdering
Hammerslag